Biografie - o autorovi

1987      Jmenuji se Michal Polák, narodil jsem se v Karviné 13. října ve znamení vah.

V současné době bydlím a z větší části tvořím v Havířově.

2003      K fotografování jsem se dostal asi tak, jako každý druhý, který na Vánoce dostane vysněný fotoaparát. Já ten svůj první digitální (Olympus C-150 - 2mpx) dostal ve svých patnácti letech a od té doby jsem jej nepustil z ruky - stal se pro mne členem rodiny. Během následujících tří let jsem s ním nacvakal několik tisíc fotografií. Experimentoval jsem.

2006      O prázdninách jsem si pořídil digitální zrcadlovku Canon E350D - 8mpx.

2007      Odmaturoval jsem na Střední škole v Havířově-Prostřední Suché - obor obchodník.

2008      V červenci jsem se po nepřijetí na ITF v Opavě rozhodl, že se pokusím spojit práci se zábavou. Od této doby se snažím postupně profesionalizovat a pohybuji se na volné noze.

U příležitosti svých 21. narozenin se mi v říjnu podařilo uskutečnit první samostatnou výstavu necelých padesáti fotografií, které jsem vytvořil v předcházejících dvou letech. Výstava se konala v havířovské Galerii Maryčka.

2009      Celý rok byl ve znamení letectví a krásných slečen. Nejdříve se nám v dubnu podařilo se Střední školou v Havířově-Prostřední Suché zorganizovat  MEGAFOTOAKCI , kdy studenti s učiteli na školním hřišti vytvořili srdce, které jsme fotografovali z letadla. Akce se celkem zúčatnilo okolo 500 studentů a zaměstnanců školy.

Dalším úkolem byla premiérová realizace Glamour Aero kalendáře, který vyšel na podzim. Dvanáct půvabných modelek se fotografovalo na šesti letištích po celé ČR u dvanácti letadel.

V listopadu jsem u příležitosti konání 20. ročníku Miss Karkulky byl pověřen fotografováním finalistek v havířovské NsP.

2010      Červenec znamenal nákup nového fotopřístoje, a to zrcadlovky Canon E550D - 18mpx.

Již podruhé jsem byl osloven organizátory www.misskarkulka.cz s pověřením fotografování finalistek, tentokrát s tématikou autoškoly za spolupráce s výbornou havířovskou autoškolou Herzán . 

Podařilo se nám vydat již druhý ročník kalendáře Glamour Aero s přívlastkem "Helli", který se fotografoval na letišti v Mladé Boleslavi za podpory společností NISA AIR . Modelkami se staly "Vyvolená" Veronika Fasterová a Diana Veselá, která se o rok později stala maminkou :)

2011      V prosinci již potřetí probíhá fotografování Miss Karkulek s podtématem politiky.

Závěr roku patří rekonstrukci těchto stránek, které byly v současné podobě oficiálně spuštěny 1.1. 2012,
a to díky grafickému designu od NovyWeb.eu a CMS řešení (webové stránky s vlastní administrací) od Neklikejte.cz !

2013
      Po tradiční soutěži středoškolaček Miss Karkulka, která se tentokrát konala na vysokoškolské půdě a jejíž součástí jsem již pátým rokemí, bylo na programu města udílení cen pro osobnosti společenského života v Havířově.

V den 58. výročí založení města - 4. prosince 2013 jsem tedy obdržel z rukou pana primátora ocenění
"Talent"
za "dlouholetý aktivní přínos městu v kulturní oblasti".